Ćwiczenia z drążkiem do podciągania

Podciąganie na drążku

Jaki wybrać drążek do podciągania

Jaki wybrać drążek do podciągania

Jeśli chodzi o wybór najlepszego drążka do podciągania dla Twojej domowej siłowni, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze, musisz zdecydować, jaki typ drążka chcesz. Istnieją trzy główne rodzaje drążków do podciągania: drążki do podciągania w drzwiach, wolnostojące drążki do podciągania i drążki do podciągania montowane na ścianie.

Rodzaje drążków do podciągania

Drążki do podciągania przy drzwiach są najbardziej popularnym rodzajem drążków do podciągania. Są łatwe do zainstalowania i bardzo uniwersalne. Można ich używać do różnych ćwiczeń, takich jak podciąganie, podciąganie podchwytem i dipy.

Innym dobrym rozwiązaniem są wolnostojące drążki do podciągania. Zazwyczaj są one droższe niż drążki do podciągania w drzwiach, ale są również bardziej wytrzymałe i stabilne. Oferują też o wiele więcej opcji ćwiczeń niż drążki do podciągania przy drzwiach.

Drążki do podciągania montowane do ściany są najmocniejszą i najbardziej stabilną opcją. Są też najdroższe. Jeśli jednak dysponujesz miejscem i budżetem, zdecydowanie warto je rozważyć.

Gdy już zdecydujesz się na rodzaj drążka do podciągania, kolejną rzeczą, którą musisz zrobić, jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Drążki do podciągania są dostępne w różnych rozmiarach, więc ważne jest, aby wybrać taki, który jest wygodny dla Ciebie. Jeśli jesteś wysoki, możesz chcieć wybrać dłuższy drążek. A jeśli jesteś niski, możesz wybrać krótszy drążek.

Wreszcie, trzeba wziąć pod uwagę cenę. Cena drążka wacha się od około 50 do na nawet 300zł, w zależności od typu drążka na jaki się zdecydujesz.

Jeśli już wybierzesz idealny dla siebie drążek do podciągania (www.marbo-sport.pl) to nie pozostaje Ci nic innego jak zacząć ćwiczyć.

Jak rozpocząć przygodę z podciąganiem?

Po pierwsze, znajdź stabilny przedmiot, który możesz chwycić rękami. Drążek lub framuga drzwi to dobre opcje. Jeśli używasz drążka w futrynie, przed rozpoczęciem ćwiczeń upewnij się, że jest dobrze zamocowany. Następnie rozstaw ręce na szerokość ramion i chwyć drążek. Zwisamy na drążku lub framudze drzwi z rozstawionymi nogami i stopami na podłożu.

Powoli podciągaj się do góry, aż podbródek znajdzie się nad drążkiem. Utrzymaj tę pozycję przez chwilę, a następnie powoli opuść się z powrotem do pozycji wyjściowej.

Powtórz tę czynność 5-10 razy lub do momentu zmęczenia mięśni. Jeśli nie możesz wykonać pełnego podciągnięcia, spróbuj wykonać częściowe podciągnięcie lub użyć maszyny do podciągania z asystą.

Zacznij od dwóch lub trzech serii podciągnięć i w miarę wzrostu siły dodawaj kolejne. Pamiętaj o rozgrzewce przed rozpoczęciem podciągania i o schłodzeniu po jego zakończeniu.