Ćwiczenia z drążkiem do podciągania

Podciąganie na drążku

Czy warto podciągać się na drążku

Czy warto podciągać się na drążku

Drążek do podciągania, to element urządzenia wielu domów, w których mieszkają aktywne osoby. Produkt ten zajmuje mało miejsca, również wygląda niezwykle nowocześnie. Większość rodzajów została pokryta stonowanymi odcieniami, pośród których rządzą kolory czerwonego oraz czarnego. Uwagę przyciąga również elastyczność drążków do ćwiczeń, ponieważ pozwalają zrobienie wielu rozmaitych treningów.

Co charakteryzuje drążki mocowane w futrynie?

Najprościej odnaleźć miejsce w drzwiach. Drążki dedykowane na ten obszar nie są montowane na stałe. Można zamontować w nich drążek do pociągania ze sklepu sportowego na konkretny czas. Gdy nie będzie przydatny, łatwo się go usunie. Drążki rozporowe są niedrogie. Umieszcza się je w ościeżnicy łatwo oraz szybko. Trzymają się dzięki naciskowi, jaki oddziałują na brzegi framugi. Są bezpieczne, jednak nie tak bardzo, jak modele mocowane na stałe na ścianie lub suficie. Kłopotem jest mała rozpiętość drążków. Nie mogą być szersze aniżeli otwór drzwiowy. Są niewygodne dla osób wysokich.

Drążek rozporowy

Ten rodzaj sprzętu montowany jest w zakresie futryny czy bliskich ścian. Montaż jest całkowicie nieinwazyjny, ponieważ nie stosujemy tu żadnych śrub oraz nie drążymy dziur. Drążek jest na własnym miejscu tylko w rezultacie siły rozpierania. Prosta forma, łatwość montażu oraz demontażu i korzystna cena to podstawowe wartości rozwiązania. Tego rodzaju drążki do podciągania nie sprawdzą się w wypadku niezwykle ciężkich osób czy nierównej oraz delikatnej konstrukcji futryny. Istotne, by drążek rozporowy był poprzez nas systematycznie sprawdzany w obszarze położenia.

Ćwiczenia na drążku – czemu warto?

Zaletą ćwiczeń na drążku jest to, iż są one wszechstronne. W czasie takiego treningu działają mięśnie rozmaitych części ciała. Zapewnia to nie jedynie przyjemność w czasie samych ćwiczeń, jednak również w normalnym życiu. Dzięki wspartym na drążku ramionom łatwiej przyjdzie ci dźwiganie ciężarów np. wielkich zakupów, walizek lub mebli. Natomiast ćwiczenia na drążku działają nie jedynie na wsparcie oraz wysmuklenie ramion, jednak również uelastycznienie mięśni grzbietu, jakie pozwolą nam utrzymywać prostą sylwetkę.

Systematyczny trening to podstawa sukcesu

Nie zapominaj, iż regularny, systematyczny trening to podstawa do uzyskania zaplanowanego celu. Dodatkowo nie licz na rezultaty, jeśli natychmiast po zakończeniu ćwiczeń złapiesz za piwo oraz chipsy, po czym rozsiądziesz się na sofie oraz będzie oglądać następne odcinki popularnych seriali. Ile razy w tygodniu należy ćwiczyć? Cóż, dużo zależy od tego, co zamierzamy uzyskać, ćwicząc na drążku do podciągania.